یوگا در درمان افسردگی تاثیر دارد
یوگا در درمان افسردگی تاثیر دارد
تاریخ درج: 1396/2/30

به گزارش سایک نیوز به نقل از مهر، طبق نتایج یک پژوهش جدید، یوگا و تنفس عمیق ممکن است به تسکین علائم افراد مبتلا به افسردگی کمک کند. 

در مطالعه مقدماتی، پژوهشگران اقدامات مبتنی بر یوگا را جایگزین درمان یا مکمل درمان بیماری افسردگی قرار دادند. افسردگی یک اختلال شایع است که با ناراحتی مداوم و از دست دادن حس علاقه همراه است. در این مطالعه، شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند: گروه دوز بالا و گروه دوز پایین. گروه دوز بالا در هفته در سه جلسه ۹۰ دقیقه ای در کلاس یوگا شرکت می کردند و در خانه هم تمرین هایی را انجام می دادند. گروه دوز پایین دو جلسه ۹۰ دقیقه ای در هفته بعلاوه تمرین های خانگی بودند. 

پژوهشگران مرکز پزشکی دانشگاه بوستون نتیجه گرفتند کلاس های دو بار در هفته در مقایسه با سه بار در هفته در حالیکه کمتر بودند اما دارای فواید مشابهی در بهبود خلق و خو بودند. همچنین پژوهشگران دریافتند فایده همزمان یوگا و نفس کشیدن عمیق به اندازه درمان با داروهای ضدافسردگی بود، حال آنکه داروهای افسردگی دارای عوارضی نظیر حالت تهوع و بیخوابی هستند اما یوگا هیچ واکنش ناخوشایندی ندارد. 

یوگا دارای سبک های متفاوتی است اما در این مطالعه از یوگا «آین گار» انجام شد. یوگای آین‌گار شکلی از یوگا است که تمام مولفه‌های تناسب فیزیکی را در بر می‌گیرد و بر تنظیم ساختمانی بدن و راحتی ذهنی تمرکز دارد.